יום רביעי, 4 בפברואר 2009

צמחי מרפא אזוביון דגול –לטיפול בשיעול,קצרת,עיכול ,שפעת,נזלת נפיחויות ועוד .. Lavandula stoechas


צמחי מרפא -צמח מרפא אזוביון דגול –לטיפול בשיעול,קצרת,עיכול ,שפעת,נזלת נפיחויות ועוד...

תיאור הצמח – בן-שיח זקוף ממשפחת השפתניים בגובה 70-30 ס"מ. גדל על קרקעות חול-חמרה בעמק החוף, ובחרמון בין מג'דל שאמס לברכת רם. ענפיו מעוצים בחלקם התחתון, ועליו צרים וארוכים. כל חלקי הצמח העל-קרקעיים מכוסים בשערות, ביניהן בלוטיות המכילות שמן אתרי בעל ריח מיוחד. הפריחה בחודשים פברואר-מאי. צבע הפרחים סגול-ארגמני, והם מסודרים על עמוד התפרחת בצפיפות רבה. בראש התפרחת ערוכה לרוב קבוצה של 5-3 חפים ארגמניים-סגולים, המשמשים כדגל ומסייעים במשיכת מאביקים. מועד האיסוף.

מקורות ופולקלור: חוקרים רבים מזהים את הצמח עם אחד מארבעת מיני האזובים המוזכרים במשנה (נגעים פ"ד, מ"ו). זיהוי זה – לדעתי – בטעות יסודו; לצמח זה אין כל קשר למיני ה"אזובים" שהמשנה הזכירה, לא בריח ולא בצורה. אני נוטה לזהות את הצמח אזוביון עם הכלמנתה האפורה (ראה בהרחבה ילקוט הצמחים, ט'-מ').
רפואה עממית: מכיוון שתפוצתו בארץ מוגבלת לאזורים מסוימים, אין הוא ידוע כל-כך ברפואה העממית. מכל מקום, הוא תופס מקום נכבד ביותר ברפואה העממית של עדות ישראל המערביות. משתמשים בו לטיפול בשיעול, בקצרת, בבעיות עיכול, בשפעת, בנזלת, בנפיחויות, בכוויות, בהתכווצות שרירים, בדלקת ריאות, בנדודי שינה ועוד.
אופן השימוש: למחלות פנימיות: מרתיחים 4 כפות גדושות של עלים, יבשים או ירוקים, בליטר מים. מסננים ושותים את המרתח. הכמות: 4-3 כוסות ביום. לסובלים מנדודי שינה, מומלץ לשתות כוס לפני לכתם לישון.
למחלות חיצוניות: מרתיחים שני חופני עלים במים כ10- דקות, מסננים ושופכים את המרתח לאמבט. יש לשהות באמבט כמחצית השעה. לבצקות, לעוויתות, לכוויות ולמכות שמש, מספיגים תחבושות במרתח ומניחים על האבר החולה. שמן אזוביון: יוצקים שמן זית לצנצנת זכוכית וממלאים אותה עד חציה, דוחסים לצנצנת עלים וגבעולים של אזוביון, עד שמפלס השמן עולה עד לספת הצנצנת, מכסים במכסה ומניחים על אדן חלון, הפונה אל קרני השמש רוב שעות היום. לאחר שבועיים, משתמשים בשמן – בעיקר למריחה על כוויות, מכות שמש, עקיצות ודלקות עור.
geovisit();השמן הצמחי:אין ספק ששמן אזוביון דגול - Lavandula stoechas oil -נספג במהירות בגוף האדם הן חיצוני והן פנימי.להזמנת שמן צמחי אזוביון דגול(נדיר)-מרפא הבושם-04-9952122
ניתן להזמין מצמח מרפא אזוביון דגול:חליטה,טינקטורה,מלח אמבט,קרם,סירום,שמן גוף ,סון מוקשה אזוביון,סבון/שמפו ,מרכך אזוביון,מסכה ופילנג צמחי מרפא אזוביון.

2 comments:

אנונימי אמר/ה...
תגובה זו הוסרה על ידי מנהל המערכת.
Unknown אמר/ה...
תגובה זו הוסרה על ידי מנהל המערכת.